Object structure

Title:

[Dziewczynka z chłopcem] [Dokument ikonograficzny]

Date issued/created:

[1943]

Description:

Zdjęcie przedstawia dwójkę dzieci. Kilkuletnia dziewczynka w sukience w kwiatki i chłopiec w garniturku stoją na łące. W tle widać oddaloną kobietę. Z opisu właściciela zdjęcia wynika, że jest to jego żona (...), mająca wtedy 4 lata, z kuzynem (...). Słaba jakość zdjęcia ; 1943 r., wieś Medyka ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Subject and Keywords:

etnografia ; kultura materialna ; kultura społeczna ; rodzina ; kuzyni ; dziecko ; odzież ; Medyka, pow. Przemyśl (Polska)

Resource type:

Obraz

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Source:

IAiE PAN, nr inw. 80-1

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
×

Citation

Citation style: