Object structure

Title:

[Portret młodej pary] [Dokument ikonograficzny]

Description:

Zdjęcie wykonane w zakładzie fotograficznym przedstawia młodą parę w strojach ślubnych : kobieta w białej sukience, z welonem i bukietem kwiatów, mężczyzna w garniturze z białą muszką i rękawiczkami. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono Marię z domu (...) z mężem. Pochodziła z Wieczyna k. Pleszewa, wyjechała do Francji na roboty w roku 1929. Zdjęcie wykonano we Francji ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Subject and Keywords:

etnografia ; kultura materialna ; kultura społeczna ; portret ; kobieta ; mężczyzna ; ślub ; nowożeńcy ; odzież

Resource type:

Obraz

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Source:

IAiE PAN, nr inw. 49-3

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
×

Citation

Citation style: