Object structure

Title:

[Rodzina wielopokoleniowa] [Dokument ikonograficzny]

Date issued/created:

[1938]

Description:

Fotografia przedstawia liczna rodzinę wielopokoleniową pozującą do zdjęcia w chacie. Na pierwszym planie starsza kobieta w fartuchu i chuście na głowie, za nią dziewczynka, dalej na prawo kolejna starsza kobieta i mężczyzna. Obok liczna młodzież męska. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono rodzinne święto z okazji przyjazdu jednego z członków rodziny z Anglii i zostało wykonane przez amatora ; 1938 r., Piaseczno, woj. gdańskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Subject and Keywords:

etnografia ; kultura materialna ; kultura społeczna ; rodzina ; uroczystości rodzinne ; więzi rodzinne ; relacje międzypokoleniowe ; odzież ; Piaseczno, gm. Gniew (Polska)

Resource type:

Obraz

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Resource Identifier:

IAiE PAN, no. call 141-9

Source:

IAiE PAN, nr inw. 141-9

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
×

Citation

Citation style: