Object structure
Title:

[Grupa dziewcząt pod drzewami] [Dokument ikonograficzny]

Date issued/created:

[1947?]

Description:

Fotografia przedstawia liczną grupę dziewcząt w podobnym wieku oraz siostrę zakonną stojącą w tylnym rzędzie. Dziewczęta pozują do zdjęcia na łące (siedząc i stojąc) pod starym, rozłożystym dębem. Charakter zdjęcia wskazuje na wycieczkę szkolną. Inskrypcja na odwrocie nieadekwatna do treści zdjęcia: "Rodzina Górów sfotografowana przez nieznanego fotografa w 1947 roku we wsi Grojec / woj. bielskie" ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Subject and Keywords:

etnografia ; kultura materialna ; kultura społeczna ; dziewczęta ; zakonnica ; czas wolny ; przyroda ; odzież

Resource type:

Obraz

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Resource Identifier:

IAiE PAN, no. call 147-11

Source:

IAiE PAN, nr inw.147-11

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
×

Citation

Citation style: