Object structure
Title:

[Młoda para] [Dokument ikonograficzny]

Creator:

Schwittag, Otto

Description:

Fotografia przedstawia kobietę i mężczyznę w odświętnych strojach - prawdopodobnie parę nowożeńców. Mężczyzna ubrany jest w surdut, z wpiętym w klapę kotylionem. Kobieta siedzi na krześle, ubrana jest w bluzkę, tradycyjnego śląskiego kroju z bufiastymi rękawami oraz długą spódnicę, na szyi ma zawieszony na wstążce medalik (?), na głowie wianek a w ręku modlitewnik. Zdjęcie wykonano w zakładzie fotograficznym, w tle widać fototapetę. Pod zdjęciem pieczątka zakłądu: "Otto Schwittag, Rybnik u. Loslau" ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Subject and Keywords:

etnografia ; kultura społeczna ; kultura materialna ; portret ; kobieta ; mężczyzna ; nowożeńcy ; ślub ; odzież ; strój regionalny ; strój śląski ; Rybnik, woj. śląskie (Polska)

Resource type:

Obraz

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Source:

IAiE PAN, nr inw. 183-15

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
×

Citation

Citation style: