Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy z określonej puli adresów ip.

Tytuł: [Pamiątka komunijna] [Dokument ikonograficzny]

Data wydania/powstania:

[1936]

Typ zasobu:

Fotografia

Opis:

Fotografia przedstawia kilkudziesięcioosobową grupę dziewcząt i chłopców oraz dwóch księży pozujących do zdjęcia z okazji I komunii świętej. Wszystkie dzieci ubrane są w odświętne ubranka komunijne - dziewczynki w białe sukienki i wianki na głowie, chłopcy w ciemne garniturki i białe koszule, wszystkie dzieci trzymają w rękach świece. Zdjęcie wykonano w plenerze. Księża siedzą w drugim rzędzie pośrodku. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Wykonane 1936 roku 26 sierpnia w Gorzkowie przedstawia Władysławę (...) z koleżankami i kolegami w dniu komunii" ; 26 sierpnia 1936 r., Gorzków ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Identyfikator zasobu:

oai:rcin.org.pl:18407

Źródło:

IAiE PAN, nr inw. 201-1

Prawa:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Zasady wykorzystania:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitalizacja:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Lokalizacja oryginału:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Dofinansowane ze środków:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego