Object

This publication is protected and can be accessed only from certain IPs.
This publication is protected and can be accessed only from certain IPs.

Title: [Pamiątka komunijna] [Dokument ikonograficzny]

Date issued/created:

[1936]

Resource Type:

Fotografia

Description:

Fotografia przedstawia kilkudziesięcioosobową grupę dziewcząt i chłopców oraz dwóch księży pozujących do zdjęcia z okazji I komunii świętej. Wszystkie dzieci ubrane są w odświętne ubranka komunijne - dziewczynki w białe sukienki i wianki na głowie, chłopcy w ciemne garniturki i białe koszule, wszystkie dzieci trzymają w rękach świece. Zdjęcie wykonano w plenerze. Księża siedzą w drugim rzędzie pośrodku. Na odwrocie zdjęcia inskrypcja: "Wykonane 1936 roku 26 sierpnia w Gorzkowie przedstawia Władysławę (...) z koleżankami i kolegami w dniu komunii" ; 26 sierpnia 1936 r., Gorzków ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Resource Identifier:

oai:rcin.org.pl:18407

Source:

IAiE PAN, nr inw. 201-1

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego