Object structure

Title:

[Portret dwóch kobiet i mężczyzny] [Dokument ikonograficzny]

Date issued/created:

[1942]

Description:

Fotografia przedstawia dwie kobiety siedzące na krzesłach i mężczyznę stojącego między nimi. Mężczyzna ubrany jest w luźny, wełniany garnitur z szerokimi spodniami wpuszczonymi w wysokie buty, na głowie ma kapelusz. Kobieta po lewej stronie, ma na sobie spódnicę w kratkę, golf i kamizelkę, kobieta po prawej stronie ciemny kostium. Według właścicielki zdjęcia przedstawia ono Francuza, który wraz z żoną Claudią (po lewej) znalazł się na robotach w Niemczech. Po prawej matka właścicielki zdjęcia - Paulinę (...) ; 1942 r., Wittenberga, Niemcy ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Subject and Keywords:

etnografia ; kultura społeczna ; kultura materialna ; portret ; kobieta ; mężczyzna ; odzież ; moda ; Wittenberga (Niemcy)

Resource type:

Obraz

Detailed Resource Type:

Fotografia

Format:

application/pdf

Source:

IAiE PAN, nr inw. 228-8

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Access:

Zamknięty

This publication is protected by copyright. Access to its digital version is possible on computer terminals in the institution that shares it.
×

Citation

Citation style: