Object

This publication is protected and can be accessed only from certain IPs.
This publication is protected and can be accessed only from certain IPs.

Title: [Uroczystość poświęcenia sztandaru] [Dokument ikonograficzny]

Date issued/created:

[1938]

Resource Type:

Fotografia

Description:

Fotografia przedstawia dużą grupę ludzi pozujących do zdjęcia ze sztandarem. W pierwszym rzędzie osiem dziewczynek w białych sukienkach (komunijnych?) klęczy na ziemi i trzyma zielny łańcuch/wieniec. Za nimi w trzech rzędach pozuje kilkadziesiąt osób. Z tyłu stoją mężczyźni w mundurach wojskowych, w środkowych rzędach cywile: męzczyźni w garniturach, księża oraz kobiety w eleganckich ubraniach i kapeluszach. Według właściciela zdjęcia przedstawia ono uroczystość poświęcenia sztandaru Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej w Strzyżewie. Fotograf nieznany. ; 1938 r., Strzyżewo koło Zbąszynia, woj. wielkopolskie ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Resource Identifier:

oai:rcin.org.pl:34233

Source:

IAiE PAN, nr inw. 230-27

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego