Object

This publication is protected and can be accessed only from certain IPs.
This publication is protected and can be accessed only from certain IPs.

Title: [Ksiądz i trzy dziewczynki w strojach ludowych] [Dokument ikonograficzny]

Date issued/created:

[1940]

Resource Type:

Fotografia

Description:

Zdjęcie przedstawia trzy kilkunastoletnie dziewczyny w strojach ludowych stojące po dwóch stronach księdza w sutannie. Zdjęcie wykonano w plenerze na tle bujnej zieleni. Dziewczęta mają na sobie wzorzyste spódnice i białe bluzki, fartuszki i haftowane serdaczki, na głowach związane z tyłu chusty, a na szyi sznury korali ; Według właściciela zdjęcia zostało ono wykonane w 1940 roku i przedstawia jego dwie ciotki z koleżanką oraz proboszcza. Według darczyńcy w takich strojach ludowych zwyczajowo świętowano tę uroczystość religijną w jego regionie ; 1940 rok, okres Bożego Ciała ; Zdjęcie przesłane na konkurs "Fotografia polskiej wsi" do 1948 roku, organizowany w 1983 r. przez kwartalnik "Fotografia" i tygodnik "Nowa Wieś". Odbitka zdjęcia przechowywana w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN (dawniej Instytut Historii Kultury Materialnej)

Format:

application/pdf

Resource Identifier:

oai:rcin.org.pl:52588

Source:

IAiE PAN, nr inw. 255-2

Rights:

Prawa zastrzeżone - dostęp ograniczony

Terms of use:

Zasób chroniony prawem autorskim. Korzystanie dozwolone wyłącznie na terminalach Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w zakresie określonym przez przepisy o dozwolonym użytku.

Digitizing institution:

Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

Original in:

Instytut Archeologii i Etnologii PAN

Projects co-financed by:

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2010-2014, Priorytet 2. Infrastruktura strefy B + R ; Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego